Youtube İzlenme, Beğeni ve Abone Satın Almak Kanal İçin Riskli Mi?

Youtube İzlenme, Beğeni ve Abone Satın Almak Kanal İçin Riskli Mi?

Youtube üzerinden para kazanmayı amaçlayan herkesin bir dizi süreçten geçmesi gerekiyor. Bunun en önemli aşaması ise kanalın para kazanmaya uygun hale gelmesidir. Son yapılan güncellemeler neticesinde Google nezdinde bazı kısıtlamalar söz konusu oldu.

Buna göre açılan kanalların belirli bir seviyeyi geçmemesi halinde reklam gösteriminin aktif edilmesi mümkün olmuyor. Para kazanmayı aktif hale getirebilmek içinse yapmanız gereken ilk şey 1000 abone sınırına ulaşmak oluyor. Youtube abone satın al tam bu noktada süreci hızlandırmanızı sağlayabilir.

 

Güncel olarak Youtube 4000 saat izlenme satın alma paketiyle ise bu sürecin ikinci aşamasını da geride bırakabilirsiniz. Çünkü kanalınızın Adsense hesabıyla ilişkilendirilmesi ve bu doğrultuda para kazanmaya açılabilmesi için bu iki kıstas önem arz ediyor.

  • 1.000 abone ve üzeri olması
  • 4.000 saat toplam video izlenme süresi

 

Eğer bu standartları karşılıyorsa kanalla ilişkilendireceğiniz reklam hesabının ardından reklam gösterimiyle kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca hem abone ve izlenme saatini satın alabilir hem de kanalınızın etkileşimi için pozitif katkı sağlayacak beğeni, yorum ve izlenme satın alabilirsiniz. Tüm bunları yaparken aklınıza tabii ki risk faktörü takılabilir. Daha doğrusu Youtube izlenme satın almak kanal için kapanma riskini ortaya koyar mı sorusunun yanıtını arayabilirsiniz.

 

Youtube Abonesi Satın Almak Riskli Mi?

 

Öncelikle bu tip aksiyonlar tümüyle güvenilir bir biçimde uygulanmaktadır. Şifre gereksinimi olmadan doğrudan panel üzerinden kanalınız yönlendirilen gerçek kullanıcılarla yukarı doğru bir ivme kazanabilirsiniz. Elbette ki bunun bazı olumsuz yanları olması mümkün olabilir. Örneğin bot kullanıcıların takip etmesi, hesabınızın içeriğinin Türkçe olmasına rağmen çok sayıda yabancı abonenizin olması algoritma açısından tehdit unsuru oluşturacaktır.

 

Fakat günümüzde Youtube abone satın almak istediğinizde güvenilir paketlere ulaşabilirsiniz. Bu paketlerin tümünde Türk kullanıcılar sunulur ve bunlar gerçek kullanıcılardır. Bot olmamaları ise fazlasıyla önemlidir. Çünkü herhangi bir şekilde takipten çıkma eğilimi çok düşük olup aynı zamanda sizin içeriklerinizi izleme, beğenme ya da yorum yapma gibi eğilimlere sahiptirler. Bir noktada alacağınız abone yalnızca abone sayınızı arttırmaz. Ek olarak yorum ve beğeni ile beraber izlenme oranınızı da yükseltir. Ki bu başlı başına para kazanmak isteyen bir kanal için önemlidir.

 

Youtube abone paketleri arasında yer alan sayılar tamamıyla sizin ihtiyaçlarınıza göre belirlenmiştir. İlk etapta para kazanmayı aktive etmek istediğinizde 1.000 abone almanız güzel bir başlangıç için yeterli olacaktır. Yine de günümüz şartlarında daha büyük bir kitleye ulaşmak için sonrasında da eklemeler yapmanız tavsiye edilir. Özellikle 10 binin üzerinde abonesi olan kanalların daha takibe değer bulunduğu yapılan araştırmalarda gözlemlenmiştir. Bunlar güvenli bir biçimde kanalınıza aktarılır ve kalıcıdır. Algoritma olarak ya da kanalınızın güvenliğini risk altına sokan hiçbir aksiyona sebep olmazlar.

 

Youtube İzlenmeleri Kalıcı Mıdır?

 

Abone için olan tüm endişeler izlenme sayıları için de geçerlidir. Ancak izlenme satın almak bir noktada daha makul gözükebilir. Özellikle abone gibi düşme riski oluşturan alımlarda içerik üreticilerinin aklına daha fazla şey takılır. Oysa izlenmeler tamamıyla kalıcıdır. Hatta Türk izlenmelerin algoritma üzerindeki etkisi inanılmaz olacaktır.

 

Kanalın tüm içeriklerinin yükselmesine sebep olan bir etkileşim dalgasının başlangıcı olabilir. Çünkü belli bir ivmeyle artan izlenme sayısı diğer etkileşimlere de katkı sağlar. Dolayısıyla Youtube izlenme satın almak aynı zamanda etkileşimi arttırdığı için abone satın almak kadar etkili bir büyüme aşaması yaratır. Kusursuz bir kanal grafiği yakalamak istiyorsanız en önemli noktalardan birisi tüm etkileşim oranlarını birbiriyle ilişkili tutmaktır.

 

Abone sayınız artarken izlenme sayılarının aynı kalması algoritma açısından negatif bir etki yaratabilir. Hatta bunun için hem izlenme ve beğeni hem de yorum ve abone içeren çok odaklı paketlere yönelmeniz daha doğru bir hamle olabilir. Çünkü bu sayede Youtube fenomen paketleri ile çok daha büyük bir sıçrama mümkün hale gelir. Kaliteli bir içeriği sunmak için her zaman arzuladığınız o geniş kitleye ulaşmanız biraz daha mümkün hale gelir. Ayrıca izlenmeler kalıcı olduğundan dolayı risk faktörü yaratmaz.

 

Youtube Beğeni Hizmeti Sorun Yaşatır Mı?

 

Belki de bir kanalın olmazsa olmazları arasında yer alan kullanıcı aksiyonlarından birisi video beğenileridir. Çünkü videolara beğeni gelmesi başlı başına bir avantaj sağlar. Özellikle Youtube beğeni satın almak bu yüzden çok tercih edilen bir paket türüdür. Beğenilerin en büyük kazancı algoritma açısından bir adım öne geçmektir. Belli bir kullanıcı kitlesinin hoşuna giden içerikler aynı kategorilerle ilgilenen diğer kullanıcılara da ulaştırılır. Bir diğer önemli özelliği ise benzer kanalların videolarından sonra sizin videolarınızın önerilmesine katkı sağlamasıdır.

 

Mobil versiyonda videonun alt kısmında sıralanan videolar arasında videolarınız daha sık yer alır. Masaüstü versiyon içinse sağ frame üzerinde sık sık videolarınızı görebilirsiniz. Yeni aboneler kazanmak ve videoların izlenme sayısına katkı sağlamak için en önemli yollardan birisi beğenidir. Daha pratik ve organik büyümeyi hızlandıran bir etki göstermesi sebebiyle bu kadar yoğun tercih edilir.

 

Son dönemlerde de Türk beğeni paketleri sayesinde ciddi bir yükseliş kazanmak son derece mümkün olmuştur. Güncel olarak video içeriğiyle ilgilenen tamamıyla gerçek kullanıcılardan alınabilen beğeniler daha da değerlidir. Bot ve yabancı kullanıcılardan alınacak beğeniler için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Ayrıca like ve dislike sayısının önerilen videolar için önemli olduğu kadar trendlere girmek için de ciddi bir önem arz ettiğini söylemeden geçemeyiz. Bir kanalın olmazsa olmazları arasında bulunduğundan yükseliş için Youtube beğeni paketleri kesinlikle düzenli olarak kullanılmalıdır.

 

Youtube Yorumları Ne Kadar Gerçekçi?

 

Türkiye'de özellikle yorumlar her zaman yön gösterici olmuştur. Bir hizmet alırken ya da bir ürün araştırırken bunu daha net gözlemleyebiliyoruz. Buna ek olarak ise sosyal mecralarda da ilk tercih olmaya başlıyor. Bir sosyal medya hesabını takip etmeden önce ya da bir videoyu izlemeden önce kesinlikle yorumlara bakıyor olmamız başka türlü açıklanamaz. Bunların tümüyle gerçek kullanıcılar tarafından yapılması ise yeni abone kazanımı açısından mühimdir.

 

Eğer bot yorumlar yapılıyorsa kesinlikle kanal için negatif bir ivmeye neden olur. Bot yorumlar her zaman kendisini belli eder ve bu hem Youtube algoritması tarafından anlaşılır hem de kullanıcıların gözünden kaçmaz. Yeni abonelerin gelmesinin önüne geçebileceği gibi daha az önerilen videoya sebep olabilir. Youtube yorum satın almak için paketleri incelerken gerçek kullanıcı olmasına, Türk hesaplardan Türkçe yapılıyor olmasına dikkat ediniz.

 

Youtube yorum paketleri arasında da çok farklı sayılarda seçenekler mevcut olabiliyor. Bunu tercihinizi yapmadan önce belirlemeniz gerek. Fakat hangisini tercih edeceğinizi abone sayısıyla, izlenme sayısıyla örtüştürüyor olmanız elzemdir. Az izlenmiş bir videoya çok yorum alınması algoritmaya aykırı olacaktır. Ancak dengeli bir oranla yapılması hem o içeriğinizin hem de kanalda bulunan diğer içeriklerin daha göz önüne çıkmasını sağlayacaktır. Yükselişi garanti altına almak ve ciddi büyüklükte bir kitleye erişmek istiyorsanız beğeni, yorum, abone ve izlenme paketlerini bir bütün olarak düşünmeniz önemlidir.