Youtube Para Kazanma Özelliği İçin Adsense Hesabı Nasıl Açılır?

Youtube Para Kazanma Özelliği İçin Adsense Hesabı Nasıl Açılır?

Youtube para kazanma aktifleştirme adımı için bir Google hesabına ihtiyacınız var. Eğer hali hazırda bir hesabınız varsa ve Adsense başvurusu yaptıysanız doğrudan kanal ile Adsense hesabınızı ilişkilendirerek bu süreci başlatabilirsiniz. Ayrıca daha önceden hiç başvuru yapmadıysanız sıfırdan başvuru yapma şansına sahipsiniz. Mevcut bir hesabı kullanarak ya da yeni Google hesabı açarak bunu yapmanız mümkündür.

 

Üyeliğinizi açtıktan hemen sonra profilinizin kontrol merkezinden ilgili adımları izleyerek çok kolay bir biçimde partnerliği başlatabilirsiniz. Reklam verenlerin oluşturduğu havuzda bulunan reklamları web sitenizde ya da Youtube kanalınızda yayınlayarak para kazanmak günümüz iş formlarından en popüler olanıdır. Dolayısıyla görsel içeriklerin daha yaygın ve tercih edilir olmasıyla beraber Youtube kanalı açmak biraz daha makul bir seçime dönüşür.

 

Youtube beğeni satın al sekmesinde yer alan paketleri kullanarak kanalınızı çok daha verimli kullanmanız mümkün olacağı için bu süreci daha da hızlandırmak sizin elinizdedir. Özellikle son dönemlerde en sık tercih edilen internetten para kazanma metodu bir Youtube kanalı açmak olarak lanse ediliyor. Elbette ki bu altyapının oluşmasında abone, izlenme, yorum ve beğeni hizmeti sunulabilmesinin ciddi bir payı var. Hızlıca para kazanma özelliğini aktifleştirmek için tek ihtiyacınız olan şey bir Adsense hesabına sahip olmak.

 

Youtube Adsense Başvurusu Nasıl Yapılmalıdır?

 

Google hesabınızla Youtube üzerinden para kazanma sekmesine geçerek Adsense başvurusu yapmak en kolay adımdır. Burada sizden ilk talep edilen bilgi aktif bir hesabınız olup olmadığıdır. Eğer aktif hesabınız varsa bu seçeneği seçerek hemen ilişkilendirmeyi tamamlayabilirsiniz. Bunun haricinde sıfırdan bir hesap açma seçeneğini seçerek kişisel bilgilerinizi ve iletişim detaylarınızı doldurarak hızlıca işlemi tamamlayabilirsiniz.

 

Gelen kutunuzda Adsense tarafından gönderilen e-posta olup olmadığını arayarak bunu teyit edebilirsiniz. Eğer bir hesabınız varsa şu adımları takip edebilirsiniz.

  • Youtube Para Kazanma sekmesine geçin
  • Google Adsense'e kaydolun seçeneğiyle devam edin
  • Başlat deyin
  • Hesabınızın şifresini girerek doğrulamayı geçin
  • Aktif Adsense hesabınızın giriş bilgilerini girin
  • İlişkilendirmeyi kabul et ile devam edin
  • Google Adsense'e kaydolun kısmının yeşil olduğundan emin olun
  • Para kazanma özelliğini aktif edin.

 

Eğer bir Adsense hesabına sahip değilseniz hesabınızı açtıktan hemen sonra bu adımları uygulayın. Aynı zamanda son adımda para kazanma özelliğini aktifleştirmek için sizden bir takım isteklerde bulunacağını unutmayın. Yine de bu istekleri kolayca yerine getirebilmeniz için Youtube abone satın alma paketlerini kullanabilirsiniz. Böylece organik büyüme süreci yerine hızlıca para kazanmaya başlayabileceğiniz ve reklamlarınızı direkt video içeriklerinize ekleyebileceğiniz aşamaya ulaşabilirsiniz.

 

Youtube Para Kazanma Aktifleştirme

 

Youtube para kazanmayı aktif etme aşaması herkesin en zorlandığı nokta gibi gözüküyor. Ancak bu süreçte artık eskisi kadar zorlanmanıza gerek yok. Hatta tam aksine bunu kolaylaştıran pek çok fırsat sizi bekliyor. Günümüzde abone satın almak, izlenme almak ya da yorum ve beğeni paketleri fazlasıyla güvenilir bir biçimde sağlanıyor. Güvenilirliğinin yanı sıra son derece kaliteli bir hizmet almanız mümkün oluyor. Örneğin güvenilir ve gerçek kullanıcılar kanalınızı takip edebiliyor. Aynı şekilde izlenmeler ve yorumlar bot değil gerçek kullanıcılar tarafından yapılıyor.

 

Para kazanmayı aktif konuma getirmek için sizden istenilen limitler bu yüzden bir anlam ifade etmiyor. Örneğin Youtube 4000 saat izlenme satın al bölümünden kanalınızda bir tane video olması durumunda uygun paketi satın alabiliyorsunuz. Böylece hiçbir sorun yaşamadan kısa bir sürede videonuzun izlenme saatini doldurarak bu sınırlamayı aşması mümkün hale geliyor.

 

İçeriklerinize dahil edeceğiniz reklamlarla kazanç elde etmeniz için bir diğer önemli kıstas ise abone sayınızdır. Abone sayısı 1000'in altında olan hesaplar için para kazanma özelliği pasif konumda görünür. Haliyle bu noktada da abone satın almanız gerekebilir. Tabii ki içeriklerinizi kendi kendine 1000 aboneye ulaşana kadar yükleyebilirsiniz. Bu hizmet zaman kaybı yaşamak istemeyen, hemen Youtube dünyasına adım atmak isteyenler için birebirdir. Hatta ardından düzenli olarak Youtube abone satın al hizmetiyle pekiştirildiğinde hızlı bir yükseliş garanti bile edilebilir.

 

Youtube İzlenmeleri Dışında Kazancı Etkileyen Faktörler

 

Youtube gelir odaklı bir proje olup yayınladığınız içeriklerin son kullanıcıya reklamlarla sunulmasını baz alır. Fakat burada tek faktörün izlenme sayısı olduğunu düşünmeyin. Elbette ki tüm kazancın hesaplanması ve ödemeler reklamın gösterilme sayısına, reklama tıklanma sayısına göre ölçümleniyor. Fakat bazı parametreleri tam bu noktada önemsemek zorundayız. Benzer içerikler üreten ve yayınlayan iki farklı kanal olduğunu düşünelim ve aynı reklamı yayınladıklarını baz alalım. Burada birisi diğerinden iki kat daha fazla gelir elde edebilir. Bunun ana sebebi ise etkileşimdir.

 

Daha doğrusu en doğru hedef kitleye en doğru reklamın etkileşim sayesinde hızlı bir biçimde gösterilmesidir. İzlenmeler bir kıstas olması haricinde önemli bir unsur olarak görülebilir. Bu yüzden her zaman Youtube izlenme paketleri ile içeriklerinizi desteklemenizi önerebiliriz. Etkileşimi ise yalnızca izlenme sayısıyla ölçümlememek gerekiyor. Diğer sosyal medya ağlarında da bu süreç bu şekilde işlemektedir. Abonelerinizin içeriklerinizi izlemesi dışında beğenmesi bilhassa diğer kullanıcılara önerilmesi için en mühim etkendir.

 

Diğer taraftan abonelerinizin içeriklerinize yorum yapıyor olması da gerçek anlamda bir yükseliş sebebidir. Bu sayede hem diğer izleyenlerle ve izleyecek olanlarla hem de içeriği oluşturan sizinle etkileşime geçmektedirler. Mümkün olduğunca yorumlarda etkin bir rol oynamalı ve kitlenizi diri tutmalısınız. Youtube yorum satın almak bu aşamada ciddi bir avantaja dönüşebilir. Çünkü organik olarak gelecek olan yorumların dışında bunu tetikleyecek bir yorum havuzuna sahip olmak içeriği daha da ön plana çıkaracaktır.

 

Youtube Yorumları ve Önemi

 

Youtube yorum paketleri özellikle Türk kullanıcılara odaklanılarak hazırlanıyor. Böylece sizin ürettiğiniz, Türkiye'de yayınlanan ve yayın dili Türkçe olan içeriklere tümüyle organik yorumlar gelmiş oluyor. Yorum yalnızca izleyicileri değil videoyu izleyecek olanları da pozitif yönde etkiliyor. Mantık çerçevesinde düşünürseniz bir içeriğin ne kadar popüler olduğunu direkt olarak yorum sayısına bakarak anlayabilirsiniz. Çünkü izlenme tam anlamıyla popülerliğini yansıtmayabilir.

 

Fakat yorumlar ve videonun beğenme yani like sayısı tam bir belirteçtir. Tabii ki bu doğrultuda Youtube beğeni satın alma hizmetinden de faydalanmanız önem arz eder. En az yorumlar kadar yeni abonelere ilham veren ve yol gösteren bir araçtır. Organik bir büyüme süreci söz konusu olsun diye tüm kullanıcı deneyimlerini kanalınıza yansıtabilirsiniz. Dislike satın almak bun dahildir. Ya da yorumların daha aktif kullanılmasını teşvik etmek ve bazı yorumları ön plana çıkararak kullanıcılara organik bir yönlendirme sağlamak için yorumlara like satın alabilirsiniz.

 

Tüm bu paketler gerçek kullanıcıların yorumlarını, beğenilerini, izlemelerini ve abone oluşlarını içermektedir. Türk kullanıcılardan geliyor olmaları hem diğer kullanıcılara hem de Youtube algoritmasına önemli bir artı sağlar. Ek olarak ise Youtube izlenme paketleri ile bütünleştiğinde tıpkı fenomenler gibi mükemmel bir yükseliş kazanmanıza yol açar. Tüm içeriklerinizde pozitif bir ivme yaratabilmek ve Google Adsense ile yüksek gelirler elde etmek için kanalınızın etkileşimlerini bu şekilde takip etmeniz gerekmektedir.